Kullanıcı bilgilendirilmesi

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Kullanıcıların Bilgilendirilmesi

İnternet, doğası gereği sınırları geniş bir yapı üzerinde kurulduğu için sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riski taşır.
DGpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. bu riskleri asgari seviyede tutmak için teknolojinin imkân sağladığı bütün önlemleri almıştır.
Bilinçli bir internet kullanıcısı olarak aşağıda belirttiğimiz konularda bilgi sahibi olmanız, kendinize ait önlemleri almanız internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerinden daha güvenle yararlanmanızı sağlayacaktır.
 • İnternet tarayıcısının adres çubuğunda çıkan yeşil kilit simgesi, sitemizin DGpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. olduğunu ve güvenli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.
 • Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan DGpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde yer almaktadır.
 • Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden +90 212 340 77 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durum bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.
 • DGpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.; hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez.
 • İşlem ve bakiye bilgilerinizi DGpara mobil uygulaması adresinden takip edebilirsiniz.
 • Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait dekontlar, mobil uygulama üzerinden temin edilebilir.
 • SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde vakit kaybetmeden +90 212 340 77 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.
 • DGpara tarafından telefon, sms, mail vb. kanallardan iletişim kurularak kart bilginiz hiçbir zaman talep edilmez.
 • Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi +90 212 340 77 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bölümünden bildirebilirsiniz.
 • Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara https://dgpara.com/ internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 212 340 77 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • https://dgpara.com/ internet adresimizden ya da +90 212 340 77 77 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

İstiklal Cad. No:10
Hacı Bayram Mah.
Ulus, Altındağ, Ankara
DGpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş

No1 Plaza
Eski Buyukdere Cad.
Maslak, Sariyer, Istanbul